Statometras

Informacija

Apie idėją

Lietuvos užimtumo tarnybos viešieji duomenys apie grupinius atleidimus iš darbo, COVID-19 pandeminiu laikotarpiu tapo nebeprieinami viešai dėl įtampos kėlimo visuomenėje prevencijos. Tačiau tokio tipo informacija yra kaip niekad aktuali darbo rinkoje, kai nedarbas 2021m. pasiekė piką. Dėl šios priežasties sukūrėme Statometrą.

Sužinoję apie Lietuvos užimtumo tarnybos sprendimą slėpti grupinių atleidimų informaciją, mes instinktyviai supratome kaip galime padėti darbo rinkoje esančiai bendruomenei. Sukūrėme sprendimą, kurio pagalba būtų galima lengvai rasti ir pasiekti informaciją apie esamą ar būsimą darbdavį, konkurentą bei padėti suprasti kaip Lietuvos įmonės geba suvaldyti žmogiškuosius išteklius pandemijos akivaizdoje. To pasekoje sukūrėme internetinę aplikaciją Statometrą, kuri leidžia lengvai rasti informaciją apie darbuotojų skaičiaus pokyčius kiekvienoje Lietuvos įmonėje.

Artimoje ateityje numatome Statometrą papildyti ir kita aktualia verslo statistika.

Kaip dirbame su duomenimis?

Informacija apie darbuotojų skaičiaus bei užimtumo pasikeitimus gaunama iš viešai skelbiamų Sodros bei Užimtumo tarnybos duomenų rinkinių. Iš jų sudaroma duomenų bazė ir vartotojui pateikiami patogiai, aiškiai ir suprantamai susisteminti darbo rinkos duomenys.

Statometro pagalba, vos keliais paspaudimais vartotojas gali pamatyti aktualiausius darbuotojų skaičiaus pasikeitimus Lietuvos įmonėse, rasti dominančia įmonę pagal jos pavadinimą, peržiūrėti darbuotojų skaičiaus pasikeitimus pasirinktu laikotarpiu.

Internetinė aplikacija Statometras yra informacinio pobūdžio, skirta padėti visuomenei lengviau pasiekti bei suprasti aktualius darbo rinkos pokyčius. Aplikacijos kūrėjai neprisiima atsakomybės už vaizduojamų duomenų tikslumą. Vartotojas naudodamasis pateikiamais duomenimis prisiima visą atsakomybę dėl pasekmių, kurias gali sukelti jų viešinimas ar kitoks naudojimas. Oficialiai skelbiami duomenys pasiekiami juos rengiančių institucijų tinklapiuose, tokiuose kaip: sodra.lt, uzt.lt.

Projekto kūrėjai

IT ir programinės įrangos kūrėjai - Vilantis (MB “Vilantis”)

UX, UI dizaino sprendimų studija - Rimti (UAB “Rimti”)

Visos teisės yra saugomos © 2023

Projektą sukūrė ir plėtoja:

Statometras

Privatumo politika

Informacija

Projektą sukūrė ir plėtoja:

Visos teisės yra saugomos © 2023